Prihlásenie Odhlásenie
 SKUPINA TESTOV
SKUPINA TESTOV
reklama
www.AutoDielyOnline24.sk

 
autodielyexpert.sk/diely-online

 
reklama

reklama

odporúčame
iq testy, kvízy, onlihe hry, sudoku
hra mahjong online

odkazy

Autoškola testy
súťažnou formou

UŽITOČNÉ INFORMÁCIE PRE MOTORISTOV

PODKATEGÓRIE

  Skupiny motorových vozidiel
  Kategórie vozidiel
  Často kladené otázky k testom
  Zákony a vyhlášky

  Problematické dopravné situácie


 

POUŽÍVANIE STRETÁVACÍCH SVETIEL

01.03.2017

V HMLE A ZA ZNÍŽENEJ VIDITEĽNOSTI

My vodiči častokrát zabúdame na zákonnú povinnosť používať počas jazdy stretávacie svetlomety. Takzvané denné svietenie môže vodič motorového vozidla použiť len za nezníženej viditeľnosti (teda ak na ceste nie je hmla, neprší, nesneží, nepadá súmrak, vodič motorového vozidla nejazdí po tme alebo v tuneli).Na ceste vždy platí: „Vidieť a byť videný!”

Moderné motorové vozidlá sú častokrát vybavené systémom denného svietenia, ktoré automaticky reaguje na intenzitu vonkajšieho svetla, ale už nemusí automaticky rozlíšiť, či nie je viditeľnosť znížená v dôsledku hmly, zadynemia, dažďa, alebo sneženia...


 

CENTRUM BEZPEČNEJ JAZDY RADÍ

Správne sedenie za volantom Väčšina vodičov trávi za volantom niekoľko hodín denne. Polohu ktorú sme si nastavili na začiatku, už zvyčajne nemeníme. Otázkou však ostáva, či sme si sedenie nastavili naozaj správne. Najčastejšie chyby, ktoré robia vodiči: operadlo je príliš ležmo, volant je uchopený vystretými rukami, nohy sú pri vyšliapnutí pedálov vystreté. Ak ste sa našli v niektorej z uvedených chýb, pozor na dva hlavné následky: